Historia pokazuje, że cena Bitcoin może trwać 3-12 miesięcy, aby ostatecznie złamać 20 tys. dolarów.


Cena Bitcoin może teraz handlować na boki przez kilka miesięcy do potencjalnie roku, pokazują dane historyczne.

Bitcoin (BTC) ma cztery cykle rynkowe od momentu powstania w 2009 roku, od dna do nowego szczytu. Cykle wahały się od ponad 600 dni do około 1.050 dni. Ostatni cykl właśnie przekroczył 300 dni, co sugeruje, że może trwać 3-12 miesięcy więcej.

Jeśli cena Bitcoin Code pozostaje stabilna przez kilka miesięcy do potencjalnie roku, może osiągnąć dwie rzeczy. Po pierwsze, mógłby on wzmocnić fundamentalny grunt pod kolejny wybuchowy rajd, który odbędzie się w latach 2016-2017. Po drugie, może spowodować, że inne waluty kryptograficzne, czyli altcoiny, osiągną nowy poziom, jak przewidują niektórzy inwestorzy.

Dlaczego powolny wzrost Bitcoinów jest kluczowy w tej fazie.
Cena Bitcoina wynosiła zaledwie 3.596 dolarów na BitMEX 13 marca. W ciągu sześciu miesięcy, BTC zanotowała 220% wzrost, przewyższając większość tradycyjnych aktywów i indeksów, w tym złoto.

Cotygodniowy wykres cen Bitcoinu

Cotygodniowy wykres cen Bitcoina. Źródło: TradingView.com

Strome pionowe zloty Bitcoinów mogą zwiększyć szanse wielorybów – lub dużych indywidualnych posiadaczy Bitcoinów – na osiągnięcie zysku. Kiedy to nastąpi, uśredniony charakter rynku terminowego może spowodować głębokie wycofanie się z rynku z powodu kaskadowej likwidacji.

Ale jeśli BTC z czasem stopniowo odzyska równowagę i utrzyma się powyżej poziomu wsparcia 10.000 dolarów, może to doprowadzić do bardziej zrównoważonego i długotrwałego cyklu byczego. 10% Holdings współzałożyciel Dan Tepiero powiedział:

„Przygotuj się na cierpliwość w Bitcoin. Każdy kolejny cykl trwa dłużej i jest mniej ekstremalny, ponieważ bezwzględna wartość dolara staje się znacznie większa. Może to być kolejne 6-12 miesięcy zanim cena się rozpadnie. Nie powinno mieć znaczenia jako punkt końcowy ceny nieprzyzwoicie wyższej. Hodlerzy się cieszą.“

Jako przykład, ostatnie dwa cykle miały miejsce wokół nagrody bloku Bitcoinów, zmniejszając się o połowę. Druga połowa w historii Bitcoin’a miała miejsce w lipcu 2016. Cykl byków BTC osiągnął swój szczyt 17 miesięcy później, w grudniu 2017 roku.

Poprzednie cykle rynkowe Bitcoinów

Jeśli Bitcoin podąża za podobnym trendem jak cykl połowiczny po 2016 roku, to pod koniec 2021 roku może zaobserwować silny trend wzrostowy. To również doskonale pasuje do popularnego modelu „stock-to-flow“, który sugeruje, że cena BTC może osiągnąć sześć wartości w przyszłym roku.

Co inwestorzy widzą w najbliższym czasie?
W krótkim okresie czasu, niektórzy inwestorzy przewidują, że cena Bitcoinu będzie się umacniać przez dłuższy czas. Pseudonimowy inwestor znany jako „BIg Chronis“ powiedział, że wyższe wykresy ram czasowych sugerują dłuższą boczną akcję cenową.

„Trzymanie dziennego krzyża byka jest idealne dla byków, boczna akcja cenowa może doprowadzić do ich równoległości bez krzyżowania się, jednocześnie pozwalając na wyższe wskaźniki ram czasowych na ich spadek… tzn. spodziewam się, że względna boczna akcja cenowa będzie się wahać przez dłuższy czas“.

Michael van de Poppe, pełnoetatowy inwestor na giełdzie w Amsterdamie, podobnie powiedział, że cykl będzie prawdopodobnie trwał dłużej niż poprzedni. Powiedział:

„Zabawne jest to, że ten cykl będzie prawdopodobnie trwał dłużej niż poprzedni. Będzie on jednak bardziej szalony niż poprzedni. Podoba mi się to.“

Typowo, przedłużony okres stabilności dla Bitcoin doprowadził rynek altcoinów do silnego działania. Kelvin Koh, partner w azjatyckim funduszu kryptokurrency Spartan Black, zasugerował, że może pobudzić nastroje na rynku altcoinów.